Цікаві маршрути не потрібно шукати за кордоном. В межах України безліч стежок, вартих уваги дослідника. Маєте вільний час і не знаєте, що з ним робити? В Дніпропетровській області вистачає місць для відпочинку.

Що відвідати на Дніпропетровщині

Від кількості туристичних принад області легко розгубитися. Даруємо таку собі «шпаргалку» активного відпочинку.
До 10 найкращих місць для відпочинку на Дніпропетровщині входять:
• Село Петриківка.
• Мавринський майдан.
• Водоспад «Білі камені».
• Місто Кам’янське.
• Дніпродзержинськ. Музей Дніпровського металургійного комбінату.
• Токівський водоспад.
• «Живий музей» Микити Коржа на Солонянщині.
• Селище Рубанівське.
• Промислове серце України – Кривий Ріг.
• Пороховий острів.
Це не єдині об’єкти для дослідження. Але з них можна розпочати знайомство із таємницями рідної області.

Петриківський розпис славиться далеко за межами України. Ви знали, що у 2013 році даний вид мистецтва отримав статус культурної спадщини ЮНЕСКО? Екскурсію варто розпочати із центру народної творчості. Тут ви дізнаєтесь історію Петриківського розпису, поспілкуєтесь із віртуозами художньої справи та придбаєте сувеніри. У Петриківці знаходиться кінний завод, де розводять відомих на весь світ спортивних коней. Для тих, хто вивчає історичні звичаї, традиції, цікавими будуть дійства у Музеї українського весілля.

Мавринський майдан, мабуть, одне із найтаємничіших місць на Дніпропетровщині, що варто відвідати. Тут ніколи не ростуть дерева, не співають пташки і в западинах не затримується вода. Неможливо пояснити і той факт, що посеред майдану завжди тихо. Серед вчених до сих пір тривають суперечки про походження та призначення цієї місцевості. Можливо, саме Ви розгадаєте загадку?

Не полюєте на дивовижні явища, а просто шукаєте, де відпочити туристу в межах Дніпропетровської області? Тоді водоспади «Білі камені» й «Токівський» - це те, що варте Вашої уваги.
Водоспад «Білі камені» висотою 12 метрів, з’явився на початку 30 –х років минулого століття. Знаходиться на порогах річки Інгулець. Сходи водоспаду дуже часто вкриті білою піною.

До «Токівського» або водоспаду «Червоні камені» з Дніпра їхати близько 100 км. Водограй є улюбленим місцем для зеленого відпочинку багатьох мандрівників. Він заслуговує на звання «найпопулярнішої рекреаційної зони Дніпропетровщини», адже територія навколо вкрита пагорбами, що утворюють каньйон, а поблизу знаходиться озеро.

Пороховий острів розташований біля правого берега Дніпра у селі Старі Кодаки. Яких тільки назв він не отримував за час свого існування: Кодачек, Індри, Козацький, Кодацький і Пороховий. За часів радянської влади острів був закритою територією.
Сьогодні ж це справжній музей старожитностей. Тут можна знайти: артефакти із побуту козаків (посуд, каміння із козацькою символікою, могили); стоянки доісторичних людей. Останніми роками острів стає популярним серед туристів, тому і входить до нашого списку «10 найкращих місць для відпочинку на Дніпропетровщині».

У місті Кам’янське (за радянських часів Дніпродзержинськ) є Костел Святого Миколая. Римо – католицький храм збудований у готичному стилі Середньовіччя. На сході України подібних споруд до наших часів збереглося дуже мало. Окрім архітектури варто приділити увагу природним пам’яткам. На островах є чудові пляжі.

Тим, хто цікавиться історією козацької доби варто завітати до «Живого музею Коржа Микити». Він облаштований на території справжньої садиби. Поряд мешкають господарі, тримають худобу та працюють на землі. Серед експонатів є речі, які ілюструють побут та особистість Микити Коржа. Це легендарний січовик, який за свідченнями істориків, дожив до 105 років.

Прихильникам індустріального туризму, які не знають, що можна відвідати на Дніпропетровщини із даної тематики, сподобаються : Музей Дніпровського металургійного комбінату та промислове серце України – Кривий Ріг. Про найдовше місто Європи існує багато чудернацьких міфів і неймовірних фактів. Тим, хто все ж надає перевагу тихому відпочинку подалі від промислових зон, великої кількості людей і заторів громадського транспорту, сподобається затишна атмосфера Свято – Покровського храму у селищі Рубанівське. Тут можна поспілкуватись із настоятелем, знайти умиротворення.

Ще не визначились, що робити на вихідних? У Дніпропетровській області є дійсно цікаві туристичні місця. Не гайте часу на традиційний відпочинок біля телевізору. Досліджуйте свій край.

КОНТАКТИ

Залишились якісь питання? Зв'яжіться з нами!

  • +38 (068) 682 25 57;
    +38 (066) 38 45 093;
    +38 (093) 80 22 383;
  • visitdnepr@gmail.com
  • Понеділок-П’ятниця: 09.30 – 18.00
  • м. Дніпро, вул. Князя В. Великого, 13-а
  • @ryba_turist

Також приймаються замовлення для індивідуальних груп, корпоративів та школярів.

  • +38 (063) 3548 806

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить