Дендрологічний парк «Софіївка» - всім відома перлина Умані, але в місті є ще багато туристичних принад. Ми з друзями переконались у цьому три роки тому, коли змінили маршрути подорожей. Цікаво, що з огляду на обрані для екскурсій об’єкти і самі прогулянки можна зробити тематичними: архітектурна, містична, релігійна, романтична.

Відпочинок для закоханих

Для романтичного уікенду парк в Умані ідеальний у всіх аспектах! Екзотичні рослини,дерева, підземні ріки, скелі, водоспади, рукотворні озера , затишні альтанки для відпочинку – все налаштовує на романтичний лад.
Не менш поетичною і трагічною водночас є історія створення такої краси. У 1786 році місто було повністю спалене гайдамаками. Його відновленням займався Станіслав Потоцький. Через десять років магнат почав розбудовувати в Умані парк для своєї коханої Софії. Дівчина була родом із бідної грецької сім’ї. Через два роки закохані одружились. Софія не була вірною дружиною. Вона зрадила Станіслава з його ж власним сином від першого шлюбу. Чоловік не витримав такого і помер. Місто перейшло у володіння сина Софії Олександра Потоцького, а після воєнного повстання – у власність Російської імперії.
Попри сумні факти, особисто для мене, Софіївка очолює список місць, які варто відвідати під час екскурсії в Умань.

Архітектурне багатство міста

Що ще, окрім парку, варто подивитись в Умані? Варіантів декілька, а саме:
• Костел Успіння Пресвятої Богородиці.
• Василіанський монастир.
• Будівля аграрного університету.
• Жіноча гімназія.
• Чоловіча гімназія.
У Костелі до сих пір проводяться релігійні служби католицьких громад. Мене трохи здивувала історія будівництва храму. Точніше те, що воно почалося на території кладовища… Потім, за словами екскурсовода, будівництво припинили через брак коштів. Відкрили костел лише у 1826 році. Ось такі факти.

Не менш цікавими є сторінки минулого Василіанського монастиря. У 1765 році його заснував польський багатій Францішек Потоцький. У стінах будівлі також була школа, де навчали учнів. За часів Російської імперії приміщення монастиря використовувалися для різноманітних цілей ,від православних служб, госпіталю до створення військової частини.

Головний корпус аграрного університету оздобленням і грацією вирізняється з – поміж інших споруд. Він призначався для студентів Головного училища садівництва. Будівлю з унікальною архітектурою дев’ятнадцятого століття однозначно потрібно відвідати під час уікенду в Умані.

Жіноча гімназія відкрилася у 1900 році. На той в ній отримували освіту близько 400 жінок. Чоловіча гімназія почала діяльність у 1883 році. Спочатку вона мала 4 класи лише для навчання хлопчиків. Потім перетворилася на навчальний заклад із шести класів. 1986 року спроектовано нову будівлю чоловічої гімназії. В приміщені розташувалися :
• коледж;
• технікум;
• профтехучилище.
Цікаво, що коледж продовжує діяти й сьогодні.

Умань для любителів містичного

На що варто подивитись в Умані, так це на підземелля Василіанського монастиря. Підземелля важко піддавались науковцям. Їх виявили ще у 19 столітті, а на туристичний маршрут перетворили лише у 21 столітті. Коридорам, трапезним та келіям монастиря більше 250 років. Можливо, через це вони так вражають людей. Не оминайте підземні лабіринти своєю увагою. Поясню чому.
Прийшовши на місце початку екскурсії, ви бачите людину в чорній рясі, яка розповідає про життя монахів в Умані… Сам монастир збудовано у 1766 році. І в ньому проходили навчання 400 учнів. Їх виховували у дусі католицизму та прививали захист церкви.
Для храму 1768 рік був важкий. До міста прорвались гайдамаки і влаштували справжню різню. Всіх євреїв-орендаторів, священиків, шляхтичів зарізали та кинули до криниць.

Ізраїль в центрі України

Під час екскурсії в Умань у вересні Ви станете свідками того, як невелике містечко перетворюється на центр поклоніння. Спокій містечка порушується у вересні, з приїздом євреїв – паломників. Люди їдуть як з куточків країни так із самого Ізраїлю. В Умані знаходиться могила рабі Нахмана – і є святинею евреїв – хасидів. Вони вірять, що за життя потрібно хоча б раз побувати на могил цадика Нахмана. Це забезпечує захист і благословення на наступний рік.
Такі зупинки були у нашій екскурсії. Цього року плануємо знову поїхати в Умань. Маршрут оберемо інший, адже місто багате на цікаві пам’ятки.

КОНТАКТИ

Залишились якісь питання? Зв'яжіться з нами!

  • +38 (068) 682 25 57;
    +38 (066) 38 45 093;
    +38 (093) 80 22 383;
  • visitdnepr@gmail.com
  • Понеділок-П’ятниця: 09.30 – 18.00
  • м. Дніпро, вул. Князя В. Великого, 13-а
  • @ryba_turist

Також приймаються замовлення для індивідуальних груп, корпоративів та школярів.

  • +38 (063) 3548 806

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить