Поїздка в Кропивницький була подарунком чоловіка на день народження. Для відпочинку я завжди обирала західні регіони, тож майбутня подорож радісних почуттів не викликала. Кропивницький – це обласний центр Кіровоградської області. Я була впевнена, що туристичних об’єктів вартих уваги у ньому не має, а слова коханого про неймовірну красу місцевого дендропарку вважала перебільшенням.
Все змінилося під час оглядової екскурсії містом. Тепер у мене є Топ – п’ятірка найулюбленіших куточків Кропивницького. Радо поділюсь з Вами. Про «Українські Нідерланди» скажу окремо.

Куди піти у Кропивницькому


У Єлисаветграді ( одна із назв обласного центру) є на що поглянути під час екскурсії. Я крокувала зеленими вулицями, слухала емоційну розповідь гіда і поступово закохувалась у місто. Найбільше мене вразили:
• зaвoд «Чeрвoнa Зiркa» і Народний музей історії Кропивницькогo AТ «Червона зіркa»;
• хоральна синагога;
• пам’ятник жертвам Чорнобиля;
• кафедральний собор Святого Різдва Пресвятої Богородиці;
• пам’ятник Ангелу –Хранителю.
У кожного об’єкту своя вражаюча історія.

Кафедральний собор Святого Різдва Пресвятої Богородиці - єдиний храм міста, який жодного разу не припиняв своєї діяльності. В 2019 році підприємству «Червона Зірка» виповнилося 145 років. Велика хоральна синагога вважається одним із кращих прикладів еклектичної архітектури в Україні. Нині іудейський храм відвідують більше тисячі членів общини. Під час нового туру до Кропивницького хочу завітати до музею «Євреї Єлисавтеграда».

Навіяла смуток і навчила цінувати теперішнє розповідь екскурсовода біля пам’ятнику жертвам Чорнобиля. Обов’язково погляньте на монумент. В іншому випадку екскурсію містом не варто вважати завершеною. Ця композиція дивовижна: скульптура, схожа на людську постать втримує куб. Пам’ятник повністю виконано з граніту. Постать заввишки 3,2 м, куб – 2,4 м, а постамент – 10 см. Гід пояснив, що куб - мирний атом, який вийшов з-під контролю й почав скочуватись, а постать символізує всіх людей, які утримали його ціною власного життя.

Біля пам’ятника Ангелу – Хранителю можна зробити якісні фотографії на згадку про подорож. Його встановили до дня 250 – річчя Кіровограда. На монументі є напис: «Бережи, Боже, Україну». Завітавши до міста обов’язково відвідайте ці місця. Якщо матимете час і бажання, приділіть увагу заповіднику - музею "Хутір Надія". Його щороку відвідують мешканці міста, області, гості з різних куточків України та з-за кордону. Музей, його відділ та філія використовують різні форми обслуговування відвідувачів: проведення екскурсій, бесід з демонстрацією музейних предметів, аудіо та відеоматеріалів, музейних уроків, "уроків мужності",зустрічей у "Театральній вітальні", "Музичній вітальні", заходи до державних та народних свят, ювілеїв визначних особистостей тощо. Науковці створюють щорічно понад 80 нових виставок різної тематики.
«Вишенькою на торті» всього туру став фестиваль квітів. Кропивницький вміє вражати.

Поїздка на фестиваль тюльпанів у Кропивницькому – очікування і реальність

Коханий пообіцяв показати мені красу Нідерландів і подарував сертифікат на поїздку до Кропивницького. Фестиваль тюльпанів – ось все, що об’єднувало його слова і подарунок. Виявилося, чоловік дотримав слова. Кропивницький дендропарк – це «Нідерланди в межах України»! Територію площею 45 гектарів прикрашають 14 видів та більше сотні сортів тюльпанів, рідкісні види гіацинтів, нарцисів, мускатів.

Дендропарк порадує не лише величезним зібрання форм і кольорів квітів. Тут Ви знайдете:
• атракціони;
• зоомістечко;
• спортивні зони.
У дендропарку є мережа закладів, у яких можна перекусити. Найкраще приїжджати до міста у другій половині квітня та на початку травня. «Українські Нідерланди» зустрінуть Вас у всій своїй красі.
До Кропивницького завітати варто – це точно. Екскурсія подарує Вам багато приємних вражень. Єдине, що потрібно врахувати, готуючи подорож – якість доріг. В нашому випадку перевезення здійснювалось автобусом туристичного класу. Поїздка була трошки комфортнішою. Тож одразу вирішуйте це питання, особливо якщо плануєте сімейний відпочинок.

КОНТАКТИ

Залишились якісь питання? Зв'яжіться з нами!

  • +38 (068) 682 25 57;
    +38 (066) 38 45 093;
    +38 (093) 80 22 383;
  • visitdnepr@gmail.com
  • Понеділок-П’ятниця: 09.30 – 18.00
  • м. Дніпро, вул. Князя В. Великого, 13-а
  • @ryba_turist

Також приймаються замовлення для індивідуальних груп, корпоративів та школярів.

  • +38 (066) 543 5682

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить